I. helyezés a Faller Kadét Háromtusa Bajnokságon

Versenyek | KSZC.HU | 2022-március-21 |

Bakonykúton, a Magyar Honvédség Bakony Harckiképző Központjában rendezték meg az ország kadétképzésben érintett 12 iskolája számára az első ízben kiírt Faller Kadét Háromtusa Bajnokságot, amelynek a Kaposvári SZC Eötvös Loránd Műszaki Technikum és Kollégium csapata nem csupán résztvevője volt, de meg is nyerte azt.

Az intézményeket képviselő csapatokat két lány és két fiú alkotta, akiknek 10, 15 és 20 méterről kellett gránátot hajítaniuk térdelő, illetve álló testhelyzetből, légpuskával célba lőttek, végül pedig tömegrajtos indítással 2800 métert futottak.

A Gépész győztes csapatát Bognár Félix (9. K), Horváth Benjamin Flórián (11. K), Palka Alexandra (11. K) és Páhoki Zsófia Sarolta (10. D) alkotta. A csapatversenyben elért bajnoki cím mellett egyénileg is jól szerepeltek iskolánk tanulói. Palka Alexandra összesítettben (lányok) 2., gránáthajításban és lövészetben 3. helyet szerzett. Páhoki Sarolta a lányok futó számában 2., Bognár Félix a fiúkéban 4. lett, Horváth Flórián Benjamin pedig gránáthajításban a képzeletbeli dobogó harmadik fokára állhatott.

Felkészítőjük Kulcsár József tanár úr volt. Neki is és a csapatnak is szívből gratulálunk!